Gerger Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın hazırlamış olduğu "Temiz Evim" isimli proje Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğü tarafından kabul edilmiş, proje kapsamında istihdam edilen 4 bayan temizlik görevlisi ile 01.02.2018 tarihi itibariyle faaliyetlere başlanmıştır. Gerger Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı nezaretinde yürütülen proje çalışmasında 09.02.2018 tarihine kadar 14 hanenin temizliği yapılmış ve 14 hanede tam memnuniyet ile karşılaşılmış, belirlenen 40 hanenin düzenli olarak faydalandırılması hedeflenmektedir.

Temiz Evim Projesi Nedir?

Projemiz; İlçemiz mahalle ve köylerinde bulunan yardıma muhtaç kendisine bakacak kimsesi olmayan, yalnız ve günlük işlerini idame ettirebilecek durumda olmayan, devlet veya özel firmalar tarafından kurulan Huzurevi vb. kurumlara yerleşemeyen veya yerleşmek istemeyen vatandaşlarımızın mevcut evlerinin düzenli olarak tüm temizlik işlerinin yapılarak daha sağlıklı ve kullanışlı bir yuva haline getirilerek ihtiyaç sahibi insanların hayatla olan bağlarını güçlendirmektir.
Proje 1 yıllık olarak hazırlanmış olup maliyeti 191.500,00 TL’dir. Projemizde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın hedef kitlesindeki hasta, yaşlı ve barınmalarını zor şartlar altında sağlayan ailelere destek olunması hedeflenmektedir.
Proje kapsamında 4 vatandaşımız 1 yıl süreyle istihdam edilecek olup, proje süresince 40 aileye hizmet verilecektir.